Italská kuchyně

13. prosince 2011 v 20:20 |  Mezinárodní kuchyně
Polévky
Můžeme zde například zmínit polévku Acquacotta. Je to hustá a pikantní polévka. Připravuje se ze zeleniny (rajčata bez tekutiny, celer, mrkev atd.) a sušených hub. Nahoru se pro ozdobu i chuť dodává vařené vejce.


Maso
Nejvíce se používá maso telecí a kuřecí, které se připravuje na spousty způsobů - grilování, vaření, dušení.

Ryby a mořské plody
Ryby smaží, grilují a pečou s přidáním citronové šťávy a různého koření. Italové si hodně zakládají na rybích polévkách. Také nesmíme samozřejmě zapomenout na dary moře. Zde dokáží skvěle připravit ústřice, kraby, raky, langusty, humry, sépie a chobotnice.

Těstoviny (pasta)
Těstoviny jsou význačné svoji kvalitou a oblibou. Mají asi 400 druhů těstovin jako nám známé špagety, tortellini a raviolli. Vyrábí se z vody a semolinové mouky, ale jsou i vaječné těstoviny, které jsou po čerstvých nejkvalitnější.

Tumblr_lt378r23vk1r386xjo1_500_large

Italské těstoviny: *Špagety *Tortellini *Orecchiette *Ravioli *Tagliatelle *Fusilli *Cavatelli *Strascinati *Farfalle *Maccheroni *Lasagne *Lagane *Manate *Ravioli *Gnocchi *Pizzoccheri *Bucatini *Penne

PIZZA
Pizza je jedním z pokrmů, které italskou kuchyni proslavily po celém světě. Připravuje se z mouky, kvasnic, soli a olivového oleje. Na takovýto základ se potom pokládají různé suroviny podle chuti, především rajčata a mozzarella.

Tumblr_lrj0fwm5zh1qjsveoo1_500_large

Rýže, rizoto
Dále se zde hodně využívá rýže, hlavně na severu Itálie v krajích Lombardia a Piemonte. Rýže je také častou ingrediencí polévek a dalších chutných pokrmů.

Zelenina
Zelenina je zde také hojně požívaná. Například se z ní dělají čerstvé saláty, oblohy k hlavnímu chodu nebo pouze jako dekorace pokrmu. Jejich oblíbenými druhy zeleniny jsou: fenykl, rajčata, chřest, cuketa, lilek a jiné.

Salámy, uzeniny
Itálie je proslulá kvalitními uzeninami a salámy. Nejvíce uzenin pochází z kraje Emilia Romagna, pro které je typická sušená šunka prosciutto nebo mortadella.

* Prosciutto * Mortadella * Bresaola * Pancetta * Salame Milano * Salame Felino * Salsiccia * Salame al Barolo * Prosciutto cotto * Lardo * Guanciale * Franco Putana


Sýry
Itálie je mimo jiné také proslulá výrobou různých sýrů. Každý sýr má v italské kuchyni své místo. Například parmazán (parmigiano-reggiano) se používá převážně na těstoviny, mozzarella zase na pizzu.

* Parmazán (Parmigiano-Reggiano) * Grana Padano * Pecorino * Crescenza * Fontina * Gorgonzola * Asiago * Scamorza * Mozzarella * Puzzone

4738632444_2cafcc6966_large

Koření
Nejtypičtějším kořením Itálie je bazalka.


Italská zmrzlina
Pravá italská zmrzlina má smetanovou (krémovou) chuť. Zmrzlina je jedním z hlavních důvodů velkého cestovního ruchu v této zemi. Jedním z vynikajících výrobců pravé italské zmrzliny je PreGel (r. 1967). Jejich zmrzliny sice v převodu na naši měnu nejsou zrovna levné, ale jsou podávány v různých příchutích a velikostech.

Tumblr_ll5dcjjgfx1qf7ikto1_500_large

Tiramisu
Tiramisu má celkem pestrou historii. Pochází z Toskánska. Poté se však dostal až do Florencie, kde se v 19. století stal oblíbenou pochoutkou. Dále se dostal do Anglie a do Ameriky (San Francisco). Název pro tuto pochoutku pochází právě z italštiny. Hlavními igredienciemi tiramisu je sýr Mascarpone, vaječné žloutky, cukr, silné espresso, máslo (pro tu správnou chuť) a kvalitní kakao.

Tumblr_ltlsa7rv9g1qeido5o1_500_large

Víno
Itálie patři mezi největší producenty vína na světe. Colombano je jedno z míst, kde se pěstuje vynikající víno. Později zpracovávané pomocí lihu. Italská vína patří jedním z nejlepších na světě co se týče kvality a chuti. Existují spousty odrůd. Ale přesto jedna jasně vítězí a to je Sangiovese dále jsou známé Barbera, Chianti, Nebbiolo, Catarrato Bianco Siciliano, Nero ďAvola, Montepulciano, Trebbiano Toscano.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama